Jakie są witaminy i suplementy wzmacniające serce?

Choroby sercowo-naczyniowe są jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie. Zaliczane są do schorzeń cywilizacyjnych, ponieważ dotyczą coraz szerszej grupy osób. Jeszcze niedawno dotykały głównie seniorów, obecnie jednak zmagają się z nimi również młode osoby. Serce można wspierać na wiele sposobów. Jednak to odpowiednia dieta i aktywność fizyczna są nadal ważnym elementem profilaktyki wielu chorób układu sercowo-krążeniowego. Czasami warto też sięgnąć po witaminy i suplementy wzmacniające serce. Jakie preparaty sprawdzą się w takiej sytuacji? Podpowiadamy.

Witaminy wzmacniające serce

Witaminy mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Ich niedobory mogą przyczynić się do wielu poważnych schorzeń. Dlatego warto zadbać o właściwą podaż tych cennych składników. Kiedy nie jesteśmy w stanie dostarczyć sobie ich z pożywieniem, należy rozpocząć ich suplementację.

Żeby wzmocnić serce, warto sięgnąć po preparaty na przykład dostępne na stronie https://www.drmax.pl/. Mogą znajdować się w nich witaminy z grupy B, które zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej i zapobiegają niedokrwistości. Witamina C dodatkowo wspomaga przyswajanie żelaza. Witamina E zaś działa przeciwzakrzepowo. Witamina D wspomaga ochronę naczyń krwionośnych, a witamina K2 jest zalecana w profilaktyce miażdżycy i zawału serca.

Suplementy obniżające poziom „złego” cholesterolu

Osoby, które zmagają się z podwyższonym poziomem tzw. „złego” cholesterolu, czyli frakcji LDL, są zagrożone rozwojem miażdżycy, a także wielu chorób układu sercowo-krążeniowego. Z tego powodu powinny sięgnąć po preparaty wzmacniające serce, w których składzie znajdują się substancje obniżające poziom tego cholesterolu.

W takich preparatach powinna znaleźć się witamina B12, a także kwasy tłuszczowe DHA i EPA, które wspierają układ krwionośny poprzez redukcję cholesterolu, a dodatkowo normalizują ciśnienia krwi. W przypadku wysokiego cholesterolu, a także zakrzepicy żył może być w nich wykorzystany również imbir lekarski.

Naturalne suplementy na serce

Na rynku znajdziemy różne preparaty, które mają wzmocnić serce. Obecnie dużą popularnością cieszą się produkty z naturalnym składem, w których wykorzystuje się na przykład zioła wykazujące konkretne właściwości. Można więc spróbować produktów z miłorząbem japońskim, który zawiera ginkogolidy, flawonoidy i biflawonoidy. Wykazują one szczególnie korzystne działanie w przypadku osób zagrożonych miażdżycą lub chorobą wieńcową. W preparatach wzmacniających serce warto szukać też czosnku, głogu czy serdecznika lekarskiego.