Niestandardowe opakowania w przemyśle farmaceutycznym

Niniejszy artykuł pod tytułem Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Niestandardowe opakowania to rozwiązanie, które jest bardzo często stosowane w e-commerce. Trend ten pojawia się także w przemyśle farmaceutycznym. Jakie rozwiązania wyróżniają się na rynku?

Niestandardowe opakowania – walka o klienta

W branży farmaceutycznej szczególnie ważne jest, aby opakowanie zabezpieczało produkt przed szybkim starzeniem się. Musi ono być wykonane z materiału, który nie reaguje z substancjami zawartymi z leku, powinno także chronić specyfik przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jak się okazuje, ochrona produktu, to nie jedyna funkcja opakowań.

Sukces w branży farmaceutycznej zależy w dużej mierze od umiejętności łączenia tradycyjnych form reklamy, np. na ekranie, z nietypowymi formami komunikacji. Jednym z narzędzi, które mogą stanowić taką nietypową formę komunikacji, są niestandardowe opakowania. Opakowania na leki czeka już wkrótce niemała rewolucja!

Niestandardowe opakowania w branży farmaceutycznej

Opakowania na produkty farmaceutyczne powinno być przede wszystkim czytelne. Najczęściej stosowane są pudełka w kolorze białym, ponieważ na nich najłatwiej umieścić ważne informacje o produkcie. Wkrótce ten trend może jednak się zmienić, jesteśmy u progu cyfrowej rewolucji, która może odegrać znaczącą rolę także w marketingu opakowań.

Obecnie na wielu opakowaniach nanosi się informacje dotyczące dawek, aplikacji i terminu przydatności do spożycia. Niestandardowe opakowania XXI wieku mogą jednak o tym wszystkim informować w inny sposób, np. za pomocą diod lub nawet sygnałów dźwiękowych.

Takie inteligentne niestandardowe opakowania już pojawiają się na rynku. Wystarczy wspomnieć tutaj choćby Memo Box Mini lub elektroniczne pudełko na leki – Pillbox. Nowoczesne pudełka można zsynchronizować z aplikacją w telefonie lub tabletem. Po zaprogramowaniu pudełka będzie ono dozować dawki leku odpowiednio do wskazań, a nawet informować bliskich, czy chora osoba je zażyła!

Coraz częściej możemy przeczytać o inteligentnych pojemnikach na elektronikę i jedzenie, które sygnalizują poziom naładowania urządzenia lub przydatność do spożycia. Nieuniknione jest, że wkrótce takie technologie będą nam towarzyszyć na każdym kroku. Jeśli chcesz śledzić trendy związane z opakowaniami, nie tylko tymi nowoczesnymi, ale także tymi tradycyjnymi, ekologicznymi kartonowymi, warto odwiedzić stronę internetową Packhelp. Producent opakowań Packhelp na swoim blogu opisuje wiele nowych trendów związanych z marketingiem opakowań i branżą pudełek!