Arytmia serca – leczenie ziołami

Niniejszy artykuł pod tytułem Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Arytmia to nieregularne bicie serca, zazwyczaj towarzyszy jej kołatanie i kłujący ból w klatce piersiowej. Może bezpośrednio zagrażać życiu, a jeśli nie na pewno jest uczuciem wzbudzającym w człowieku strach i dyskomfort. 

Leczenie ziołami

Już od zarania dziejów ludzie znali naturalne sposoby na leczenie chorób serca. Zioła mogą poprawiać dotlenienie serca, wspomagać siłę skurczu lub działać rozkurczowo na naczynia wieńcowe. Sprawdź, które z ziół pomogą w nadciśnieniu, zaburzeniu krążenia, kołataniu i wzmocnieniu serca. Prosimy jednak o rozwagę i skontaktowanie się z lekarzem przed stosowaniem jakiegokolwiek produktu z naszej listy.

Głóg – na obniżenie ciśnienia

To roślina o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych, uspokajających oraz moczopędnych, co bardzo korzystnie wpływa na schorzenia układu krwionośnego. Głóg wykazuje również działanie na obniżenie ciśnienia we krwi, wzmacnia ściany tętnic i działa tonizująco na prace mięśnia sercowego. Roślina ta jest zalecana jako środek uzupełniający leczenie schorzeń rytmu serca spowodowanych nadczynnością tarczycy oraz może być stosowany w łagodnych postaciach choroby wieńcowej. Głóg posiada witaminę C,PP i witaminy z grupy B oraz ma dużo flawonoidów, które wykazują działanie przeciwnowotworowe.

Naparstnica Wełnista – na niewydolność krążenia

Należy do najbardziej znanych i cenionych roślin leczniczych. Glikozydy nasercowe zawarte w Naparstnicy Wełnistej powodują zwiększenie siły skurczów mięśnia sercowego, zwalniają tętno i pozwalają na ustąpienie zastojów żylnych w narządach. Naparstnica rozszerza naczynia wieńcowe, zwiększając wyrzut komór serca, w efekcie serce pracuje bardziej ekonomicznie. Choroby serca,w których ta roślina pomoże to:

  • Niewydolność krążenia
  • Migotanie przedsionków
  • Niewydolność mięśnia sercowego
  • Osłabienie serca przez przebyte choroby zakaźne
  • Dusznica sercowa

UWAGA! Naparstnica stosowana w dużych ilościach wykazuję bardzo silne działanie trujące.

Serdecznik pospolity – serce jak dzwoń

Ziele serdecznika posiada leonurynę, która jest bardzo silnym przeciwutleniaczem – odpowiada za obniżenie ciśnienia we krwi i zwiększenie wydolności mięśnia sercowego. W roślinie znajdują się również; sole mineralne, flawanoidy i olejki eteryczne. Serdecznik bywa polecany przy nadczynności tarczycy, zwłaszcza przy towarzyszącej jej tachykardii. Co ważne, roślina ta ze względu na duże ilości dobrych składników, wykazuje właściwości uspokajające, dlatego warto po nią sięgnąć w stanach lękowych czy napięcia nerwowego. Dotychczas nie stwierdzono skutków ubocznych przy korzystaniu z Serdecznika Pospolitego.

Jemioła Pospolita – nadciśnienie

Polecana w leczeniu nadciśnienia tętniczego, miażdżycy i przy przyspieszonej akcji serca. Oddala zawroty głowy spowodowane postępująca miażdżycą oraz zwalnia przyspieszone bicie serca, spowodowane pobudzeniem układu nerwowego. Liście jemioły zawierają choliny, lektyny i wiskotoksyny, które mają bardzo silne działanie…dlatego preparatów z jemioły nie powinno używać się na własną rękę.

Uwaga! Owoce jemioły są bardzo trujące.