Arytmia to nieregularne bicie serca, zazwyczaj towarzyszy jej kołatanie i kłujący ból w klatce piersiowej. Może bezpośrednio zagrażać życiu, a jeśli nie na pewno jest uczuciem wzbudzającym w człowieku strach i dyskomfort.
Już od zarania dziejów ludzie znali naturalne sposoby na leczenie chorób serca. Zioła mogą poprawiać dotlenienie serca, wspomagać siłę skurczu lub działać rozkurczowo na naczynia wieńcowe. Sprawdź, które z ziół pomogą w nadciśnieniu, zaburzeniu krążenia, kołataniu i wzmocnieniu serca. Prosimy jednak o rozwagę i skontaktowanie się z lekarzem przed stosowaniem jakiegokolwiek produktu z naszej listy.
To roślina o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych, uspokajających oraz moczopędnych, co bardzo korzystnie wpływa na schorzenia układu krwionośnego. Głóg wykazuje również działanie na obniżenie ciśnienia we krwi, wzmacnia ściany tętnic i działa tonizująco na prace mięśnia sercowego. Roślina ta jest zalecana jako środek uzupełniający leczenie schorzeń rytmu serca spowodowanych nadczynnością tarczycy oraz może być stosowany w łagodnych postaciach choroby wieńcowej. Głóg posiada witaminę C,PP i witaminy z grupy B oraz ma dużo flawonoidów, które wykazują działanie przeciwnowotworowe.
Należy do najbardziej znanych i cenionych roślin leczniczych. Glikozydy nasercowe zawarte w Naparstnicy Wełnistej powodują zwiększenie siły skurczów mięśnia sercowego, zwalniają tętno i pozwalają na ustąpienie zastojów żylnych w narządach. Naparstnica rozszerza naczynia wieńcowe, zwiększając wyrzut komór serca, w efekcie serce pracuje bardziej ekonomicznie. Choroby serca,w których ta roślina pomoże to:
UWAGA! Naparstnica stosowana w dużych ilościach wykazuję bardzo silne działanie trujące.
Ziele serdecznika posiada leonurynę, która jest bardzo silnym przeciwutleniaczem – odpowiada za obniżenie ciśnienia we krwi i zwiększenie wydolności mięśnia sercowego. W roślinie znajdują się również; sole mineralne, flawanoidy i olejki eteryczne. Serdecznik bywa polecany przy nadczynności tarczycy, zwłaszcza przy towarzyszącej jej tachykardii. Co ważne, roślina ta ze względu na duże ilości dobrych składników, wykazuje właściwości uspokajające, dlatego warto po nią sięgnąć w stanach lękowych czy napięcia nerwowego. Dotychczas nie stwierdzono skutków ubocznych przy korzystaniu z Serdecznika Pospolitego.
Polecana w leczeniu nadciśnienia tętniczego, miażdżycy i przy przyspieszonej akcji serca. Oddala zawroty głowy spowodowane postępująca miażdżycą oraz zwalnia przyspieszone bicie serca, spowodowane pobudzeniem układu nerwowego. Liście jemioły zawierają choliny, lektyny i wiskotoksyny, które mają bardzo silne działanie…dlatego preparatów z jemioły nie powinno używać się na własną rękę.
Uwaga! Owoce jemioły są bardzo trujące.