Suplementacja w zapobieganiu chorobom serca i układu krążenia

Niniejszy artykuł pod tytułem Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Choroby układu krążenia są plagą współczesnych czasów. Nieodpowiednia dieta, stres i brak odpowiedniej ilości snu to tylko niektóre z przyczyn chorób serca. Nie sposób również nie wspomnieć o negatywnym wpływie siedzącego trybu życia na nasze zdrowie. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia schorzeń układu krążenia musimy więc poprawić nawyki żywieniowe, więcej się ruszać oraz mniej się stresować. To nadal może być jednak za mało. Z pomocą przychodzi nam jednak suplementacja, z której warto skorzystać.

Zaufaj sile witamin.

Badania naukowe dowiodły, że witamina C może ochraniać nas przed chorobami krążenia. Witamina ta pozytywnie wpływa bowiem na stan naszych naczyń krwionośnych. Nie tylko poprawia krążenie krwi, ale również ochrania nasz organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wspomaga także ogólną odporność naszego organizmu oraz zmniejsza poziom stresu oksydacyjnego. Jak zaś powszechnie wiadomo, stres jest jedną z przyczyn chorób układu krążenia. Nie sposób również nie wspomnieć o korzystnym działaniu witamin z grupy B. Szczególnie istotna wydaje się być suplementacja witaminą B6, która ochrania serce przed uszkodzeniami. Z kolei witamina B1 wspomaga zdolność serca do tłoczenia krwi. Jeśli chodzi zaś o witaminę B3 jest ona w stanie podnieść nam poziom tak zwanego „dobrego cholesterolu”. Jak zaś powszechnie wiadomo, im wyższy jego poziom, tym mniejsze ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Doceń moc ziół.

W suplementacji chroniącej przed chorobami układu krążenia warto uwzględnić również zioła i przyprawy. Sprzymierzeńcem w walce ze schorzeniami układu krążenia jest imbir. Pomaga on rozrzedzić krew, dlatego może powstrzymać procesy zwężania się tętnic. Należy bowiem zaznaczyć, że miażdżyca sprzyja chorobom serca. Warto pamiętać również o suplementacji miłorzębu japońskiego. Jest to roślina idealna nie tylko dla osób, które chcą uchronić się przed chorobami układu krążenia, ale także dla tych, którzy już się z nimi borykają. Regularne przyjmowanie miłorzębu w odpowiednich dawkach może zmniejszyć uczucie bólu oraz napięcia w klatce piersiowej. Dzięki temu możliwe będą chociażby dłuższe spacery. Dobrze zainteresować się również rośliną zwaną migdałecznikiem. Ochrania ona przed niewydolnością serca oraz łagodzi objawy tego schorzenia. Wszystkie zioła, o których mowa dostaniemy bez większych trudności w aptekach oraz zielarniach. Mogą być dostępne w formie suszu czy tabletek. Zanim jednak rozpoczniemy suplementację mającą na celu ochronę przed chorobami krążenia, poprośmy o radę lekarza lub farmaceutę.

Jak jeszcze możesz zadbać o zdrowe i silne serce oraz sprawny układ krążenia? Poznaj produkty marki DuoLife.