Czy jonizacja zabija wirusy i bakterie

Niniejszy artykuł pod tytułem Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Oczyszczacze i nawilżacze dostępne na rynku polskim coraz częściej w standardzie są wyposażone w funkcję jonizacji powietrza. Jonizacja swego czasu wzbudzała wiele różnych emocji, znajdując swoich zwolenników, jak również przeciwników, twierdzących, że przynosi dużo więcej negatywnych skutków niż pozytywnych. Od tego czasu technologia znacząco się zmieniła, a szkodliwy ozon, który wydzielał się do powietrza właśnie w wyniku jonizacji zmniejszył się praktycznie do zera.

Czym jeszcze charakteryzują się oczyszczacze oraz nawilżacze z funkcją jonizacji i czy faktycznie działa ona destrukcyjnie na wirusy i bakterie?

Funkcja jonizacji najważniejsze zalety

Czy jonizacja zabija wirusy i bakterieWielu producentów w swoich urządzeniach jonizację traktuje jako niemal standart, tak powoli jest w przypadku oczyszczacza marki Sharp. Funkcję jonizacji posiada większość urządzeń japońskiego producenta, a w szczególności te cieszące się największą popularnością jak model oczyszczacz Sharp KC-G50EU. Oczywiście skuteczna filtracja powietrza powinna zachodzić na wielu etapach, przy wykorzystaniu wielu metod nie tylko jonizacji. Wracając jednak to tej konkretnej funkcji i technologii, która w Sharpach nazywa się Plasmacluster, jonizacja polega w głównej mierze na produkowaniu jonów ujemnych , które neutralizują jony dodatnie. Wykorzystywana chociażby w modelu Oczyszczacz Sharp KC-G50EU jonizacja w technologii Plasmacluster w sposób bardzo skuteczny eliminuje zawarte w powietrzu wirusy i bakterie co zostało potwierdzone wieloma badaniami nad tą technologią. Plasmacluster jest zdecydowanie wyróżniającą urządzenia Sharp metodą jonizacji powietrza. Ponadto dzięki funkcji jonizacji zmniejszamy ilość kurzu osadzającego się na powierzchniach, a także znacząco poprawiamy nasze samopoczucie, koncentrację  czy sen. Dzięki jonizacji powietrze jest zbliżone do tego jaki oddychamy podczas przebywania w lesie, czyste, rześkie i świeże. Jonizacja oprócz usuwania wirusów i bakterii to także skuteczne wsparcie dla osób borykających się z alergiami wziewnymi, to właśnie urządzenia z funkcją jonizacji są najbardziej polecane dla alergików.

Oczyszczacze oraz nawilżacze zadbaj o siebie i swoich najbliższych

Wykorzystują we własnym domu urządzenia do sterylizacji powietrza, z funkcją jonizacji, jak w modelu Oczyszczacz Sharp KC-G50EU, zyskujemy pewność, że z powietrza usuwamy jedynie szkodliwe zanieczyszczenia, negatywnie wpływające na organizm. Zaawansowane metody filtracji i najlepsze filtry to także najskuteczniejsza dostępna dziś metoda na zwalczanie smogu, przenikającego do pomieszczeń, niestety nie unikniemy jego wdychanie będąc na zewnątrz, jednak w pomieszczeniu właśnie za sprawą oczyszczaczy oraz nawilżaczy jest to jak najbardziej możliwe.

Obsługa większości dostępnych na rynku modeli jest na tyle prosta, że nie powinna sprawiać większych problemów żadnemu użytkownikowi, dużo producentów stawia również na samodzielna, automatyczną pracę oczyszczacza, dzięki któremu obsługa sprowadza się do wprowadzenia podstawowych ustawień. To prosta i skuteczna metoda filtracji powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl