Najlepiej na poprawę krążenia krwi działa zmiana dotychczasowego trybu życia. Zobacz, więc w jaki sposób możesz zmienić swoje nawyki, aby zadbać o swoje zdrowie.
Jak poprawić krążenie – proste sposoby, które warto wprowadzić w swoje życie
Jak już wiadomo zdrowy styl życia to zdrowe ciało i umysł. A więc najlepszym co możesz zrobić, aby poprawić krążenie krwi to właśnie zdrowy tryb życia. Zobacz, co warto wprowadzić do swojej codzienności.
- Aktywność fizyczna – to najprostsza i najskuteczniejsza metoda na poprawienie krążenia. Ruch pomaga i pobudza przepływ krwi w żyłach oraz tętnicach. Ćwiczenia, które powinny zostać włączone do codziennego życia, muszą zostać dostosowane przez lekarza. Systematyczne ćwiczenia fizyczne są świetnym sposobem na zachowanie zdrowego układu krążenia. Warto więc, na chwile wstać od komputera i przejść się, to zdecydowanie poprawi krążenie.
- Nie palenie papierosów – palenie tytoniu wpływa na mniejszą ilość dostarczanego tlenu do organizmu. Twoje dotlenienie organizmu i funkcjonowanie tkanek ulegnie pogorszeniu. Ponad to nikotyna powoduje szybsze wystąpienie miażdżycy.
- Zioła – Stosowanie odpowiednich ziół, również może wpływać na dobre funkcjonowanie układu krążenia. Osobą, które szukają takich ziół, powinny zacząć od głogu, który jest polecany właśnie na problemy krążenia.
- Hydromasaż – Zimny prysznic bądź używanie naprzemiennie ciepłego i zimnego strumienia pobudza układ krążeniowy. Zimna woda prowadzi do ochłodzenia organizmu, co powoduje chwilowy skurcz naczyń i zwiększenie pulsu. Efektem takiego zabiegu jest szybki przepływ krwi, cały organizm będzie lepiej dotleniony. Zwykły masaż, również usprawnia krążenie, poza tym relaksuje i pozwala odpocząć.
- Stres – dobre radzenie sobie ze stresem te wpływa na krążenie. Jak wiadomo długo trwający stres wpływa negatywnie na cały organizm człowieka. Powoduje to kołatanie serca, podwyższenie ciśnienia, przyspieszenie akcji serca i zmiany zachowania. Jeśli taka sytuacja będzie się bardzo często zdarzać, może dojść do zatrzymania mechanizmów obronnych organizmu. Warto więc, wychodzić na długie spacery, uprawiać sport, realizować swoje zainteresowania czy rozmawiać z przyjaciółmi, te wszystkie metody rozładują napięcie i stres.
Głóg na krążenie krwi
Głóg zawiera w sobie tzw flawonoidy, które przyczyniają się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co pozwala na ułatwienie cyrkulacji krwi. W efekcie dochodzi do obniżenia ciśnienia i poprawy wydolności serca. Głóg również, przyczynia się do poprawy budowy lipidowej krwi, wpływając tym na obniżenie poziomu cholesterolu, a płytki miażdżycowe nie odkładają się w żyłach.