Zadbaj o swoje oczy, czyli wybieramy odpowiednie soczewki

Niniejszy artykuł pod tytułem Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Problemy ze wzrokiem niestety dotyczą bardzo wielu ludzi i wielu z nich decyduje się na korektę wzorku stosując okulary, które nie zawsze są wygodnym rozwiązaniem. Warto więc poznać nowatorski sposób, którymi są soczewki kontaktowe. Zobacz, jak możesz dobrać odpowiednie szkła dla swoich oczu.

Przede wszystkim za nim zdecydujesz się na zamianie okularów na soczewki kontaktowe, musisz udać się do okulisty albo optometrysty, który wykonana niezbędne badania. Umożliwią one dobranie odpowiednich soczewek do konkretnej wady wzroku. Niestety nie które choroby wzroku uniemożliwiają noszenie soczewek np. cukrzyca typu 2, zespół suchego oka i różne infekcje. Każde badanie wykonane przez specjalistę pozwala na sprawdzenie ostrości, zmierzenie krzywizny rogówki czy wydzielania łez.

Jakie soczewki są dostępne na rynku?

Istnieją dwa typy soczewek kontaktowych, jedne z nich poprawiają wzrok, a drugie natomiast to zerówki, które służą tylko do zmiany koloru tęczówki nie działając na korzyść poprawy wady wzroku. Soczewki korekcyjne, czyli te, które wpływają na poprawę wzorku, można podzielić ze względu na to, jaką wadę posiadamy.

  • Bliskowzroczność i dalekowzroczność można leczyć za pomocą soczewek sferycznych np. Sofclear Comfort.
  • Na astygmatyzm działają soczewki toryczne np. Biofinity Toric
  • Starowzroczność (presbiopia) można leczyć za pomocą soczewek progresywnych np. Biofinity Multifocal

Każde z tych soczewek dostaniesz w sklepie soczewkujemy.pl. Firma oferuje również akcesoria do pielęgnacji soczewek.

Wiele soczewek oferowanych jest ze względu na ich czas użytkowania. Możesz znaleźć soczewki jednodniowe, miesięczne, dwutygodniowe, a nawet soczewki kwartalne. Najczęściej wybiera się soczewki miesięczne, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie trzeba ich każdego dnia zmieniać, wyrzucać i kupować nowe. Pamiętaj, że przy soczewkach długoterminowych ważne jest stosowanie specjalnego płynu, który usunie zanieczyszczenia powstające na szkłach kontaktowych. Soczewki jednodniowe czyli jednorazowe używa się tylko przez jeden cały dzień, a po ich zdjęciu po prostu wyrzuca. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają bardzo wrażliwe oczy, a codzienne zmienianie soczewek ochroni oko przed infekcjami i podrażnieniami.

Soczewki – hydrożelowe czy organiczne?

Przede wszystkim soczewki organiczne są sztywne, a więc ich noszenie może sprawiać wiele trudności i prowadzić do uczucia nie zbyt komfortowego. Popularniejszym i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są soczewki hydrożelowe bądź silikonowo-hydrożelowe, które świetnie nadają się do spania i skutecznie chronią przed powstawaniem infekcji. Soczewki hydrożelowe wykonane są z miękkich i przyjaźniejszych dla oka materiałów.