Sprawdź, jak odblokować żyły i tętnice

Niniejszy artykuł pod tytułem Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przeszczep serca – jak długo można żyć po przeszczepie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Miażdżyca tętnic to groźna choroba, która rozwija się latami. Wskutek zwężenia światła tętnic może dojść do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu układu krwionośnego. Nieleczona, może doprowadzić nawet do udaru mózgu i zawału serca, w konsekwencji – zgonu pacjenta. Jak odblokować żyły i tętnice?

Jak oczyścić układ krwionośny?

Jedną z metod na to, by oczyścić układ krwionośny i naczynia z groźnych złogów są chelatacje. To metoda terapeutyczna, która polega na podawaniu pacjentowi czynników chelatujących – drogą doustną lub dożylną. W Polsce metoda ta jest bardzo kontrowersyjna, ponieważ nie udowodniono jej skuteczności, wiąże się też z wieloma działaniami niepożądanymi.

Inne sposoby na to, by oczyścić układ krwionośny, to specjalne leki obniżające cholesterol. Aby uniknąć schorzeń układu krążenia, zalecana jest także modyfikacja diety. Wiele składników naturalnych, które mamy pod ręką, może pomóc zadbać o dobry stan układu krążenia!

Naturalne sposoby na to, by odblokować żyły i tętnice

Aby oczyścić żyły i tętnice w naturalny sposób, można wypróbować:

  • Ocet z jabłek – ocet warto wlewać do sałatek i dodawać do dań mięsnych, zawarte w nim składniki obniżają poziom złego cholersterolu i zapobiegają miażdżycy,
  • Czosnek – zażywanie przed posiłkami nalewki czosnkowej także może pomóc w oczyszczeniu układu krwionośnego,
  • Tłuste ryby morskie – ryby zawierają dużo zdrowych kwasów tłuszczowych (omega-3), które są niezbędne, by nasz układ krwionośny funkcjonował prawidłowo.

Aby uniknąć miażdżycy, można stosować także:

  • Kurkumę,
  • Szpinak,
  • Orzechy,
  • Pomidory,
  • Płatki owsiane.

Znanym naturalnym specyfikiem, który przeciwdziała zaburzeniom układu krwionośnego, jest także sok z granatu.

Powstawanie zakrzepów w tętnicy jest bardzo groźne. W wyniku miażdżycy nasze narządy zostają odcięte od potrzebnego tlenu, a także substancji odżywczych. Jeśli stan ten utrzymuje się dłużej – obumierają. Nagromadzenie złogów w naczyniach krwionośnych może doprowadzić do zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu, dlatego warto dbać o zdrową dietę i uważać na poziom złego cholesterolu w organizmie!

Chcesz się dowiedzieć więcej o układzie krwionośnym? Interesuje Cię, jak są zbudowane nasze tętnice i żyły oraz na jakie choroby układu krążenia jesteśmy narażeni? Na pewno zainteresuje Cię nasz poprzedni wpis – Tętnice i żyły – rodzaje, budowa, choroby. Zapraszamy do sprawdzenia!